Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

Przejdź do - Zaproszenie do konkursu „Kangur Matematyczny”
1 grudnia 2021

Zaproszenie do konkursu „Kangur Matematyczny”

Zapraszamy uczniów kl.2-8 do udziału w XXXI edycji Międzynarodowego Konkursu „Kangur Matematyczny”.

Konkurs odbędzie się w czwartek 17 marca 2022 roku o godzinie  9.00

Uczestników konkursu prosimy zgłaszać do 20.01.2022r. do nauczycieli matematyki lub wychowawców kl.2-3.

Opłata za udział w konkursie wynosi 12 zł od uczestnika.

Ważne: 

 Proszę zwrócić uwagę na §7, 18 i 21 Regulaminu, w szczególności zapisy w §21 -  w brzmieniu:

„Jeżeli przeprowadzenie Konkursu w poszczególnych szkołach będzie niemożliwe, Komitet Organizacyjny Konkursu może zdecydować o jego przeprowadzeniu w formie zdalnej, we współpracy ze Szkolnym Koordynatorem Konkursu. W takiej sytuacji Komitet określa termin oraz sposób przeprowadzenia Konkursu w formie zdalnej. W formie zdalnej nie przyznaje się nagród ani tytułów, o których mowa w § 19 i w § 20 niniejszego  Regulaminu. 

Czytaj więcej o: Zaproszenie do konkursu „Kangur Matematyczny”
28 listopada 2021

Tydzień Języków Obcych – plakaty i prezentacje uczniów.

Uczniowie klas czwartych przygotowali filmiki z nagraniem własnych recytacji wierszy i śpiewania piosenek w języku angielskim. W czasie przerw prezentowane były na szkolnych monitorach występy naszych uczniów. Szczególnie pięknie zaśpiewały następujące osoby: Borkowska Hanna kl. IVc, Siejak Sandra kl. IVa, Siejak Zofia kl. IVf, Jaworki Krzysztof kl. IVa, Hynowska Łucja kl. IVe, Lesiak Piotr kl. IVa, Słowik Filip kl. IVc.

Mieliśmy też okazję obejrzeć piękną recytację wierszy w wykonaniu następujących osób: Mech Damian kl. IVc, Bardyguła Aleksandra kl. IVa, Zwidryn Maja kl. IVe, Dziedzicka Zofia kl. IVa, Gałęziewski Oliwier kl. IVe,

Uczniowie klas IV-VIII wykonali prezentacje multimedialne na temat krajów anglojęzycznych. Oto autorzy najciekawszych prac: Mech Damian kl. IVc, Koczarga Barbara kl. Va, Jaworski Krzysztof kl. IVa, Michalska Martyna kl. IVc, Zielińska Natalia kl. IVc, Mazurek Julia kl. IVc, Zuzanna Zając z klasy 7a oraz Michalina Stosio z klasy 7g,
Czytaj więcej o: Tydzień Języków Obcych – plakaty i prezentacje uczniów.
Przejdź do - Tydzień języków obcych - dekoracje w klasach i na korytarzach szkolnych
Przejdź do - Tydzień języków obcych - lapbooki tworzone na lekcjach języka niemieckiego
Przejdź do - Tydzień Języków Obcych w dniu 25.11.
25 listopada 2021

Tydzień Języków Obcych w dniu 25.11.

1. W dniu 25.11 uczniowie klasy 8A kontynuowali czytanie bajek dzieciom z klas młodszych. Uczniowie z zachwytem słuchali świetnie przygotowanych starszych kolegów, którzy pod kierownictwem p. Elizy Damentki z wielka swadą czytali dzieciom bajki po angielsku.

2. W dniu dzisiejszym uczniowie młodszej klasy językowej – 7A odwiedzali kolegów z różnych klas prezentując przedstawienie w języku angielskim pt. „Czerwony Kapturek”. Dzieci były zachwycone wspaniałym wykonaniem sztuki z użyciem pacynek. Przedstawienie przygotowała p. Marta Soszyńska z pomocą p. Danuty Jurkowskiej.

oraz 5 min "Small Talk" podczas lekcji języka angielskiego.

Przejdź do - Czytanie bajek w języku angielskim swoim młodszym koleżankom i kolegom.
25 listopada 2021

Czytanie bajek w języku angielskim swoim młodszym koleżankom i kolegom.

Z okazji Tygodnia Języków Obcych uczniowie klasy językowej 8a biorą udział w akcji czytania bajek w języku angielskim swoim młodszym koleżankom i kolegom. Laura Dawidian, Wiktoria Jarczak, Marek Łapiński, Gabriela Łęczycka, Bartosz Potęga, Jakub Sakowski, Izabella Sibilska, Gabriela Witkowska odwiedzają uczniów klas 2-4. Uczniowie czytają dwie bajki: The Ugly Duckling i The Ant and the Cricket, a czytane historie są wzbogacone własnoręcznie przygotowanymi materiałami wizualnymi: scenografiami, postaciami i quizami interaktywnymi.  

Uczniom należą się wyrazy uznania za zaangażowanie, pilność, talent językowy i plastyczny. 

Przejdź do - Kiermasz świąteczny
Przejdź do - Tydzień języków obcych - 24 November 2021
24 listopada 2021

Tydzień języków obcych - 24 November 2021

1. W dniu 24 listopada odbyły się trzy lekcje on-line z Markiem Wills'emm nt' Easter eggs, frozen hair.

Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z różnymi obyczajami związanymi ze świętami wielkanocnymi w różnych krajach Europy. W dalszej części lekcji uczniowie odpowiadali na pytania prowadzącego dotyczące przedstawionych treści. Mieli również możliwość opowiedzenia o polskich obyczajach wielkanocnych.

 2. Konkurs z języka angielskiego dla klas 4 "Spelling" udział wzięło 19 uczniów. Zadaniem czwartoklasistów było poprawne przeczytanie, przetłumaczenie oraz przeliterowanie wylosowanego słownictwa.

Wyniki konkursu Spelling

              1. Damian Mech 4c

              2. Mateusz Wojeński 4f

              3. Zuzanna Bujańska 4a Filip Churawski 4e Trzecie miejsce zajmują ex aequo dwie osoby.

3."Autumn Poetry"

Zadaniem uczestników było wyrecytowanie anglojęzycznego wiersza o tematyce jesiennej.

Nadia Ilba klasa 7a w unikalny, artystyczny sposób przedstawiła piękno jesiennej przyrody recytując wybrany przez siebie utwór.

Przejdź do - „Dzień Piżamy” - Pomagamy dzieciom chorym onkologicznie
27 listopada 2021

„Dzień Piżamy” - Pomagamy dzieciom chorym onkologicznie

W środę 1 grudnia 2021r. w naszej szkole wolontariat organizuje „Dzień Piżamy”.

W tym dniu każdy, kto będzie chciał może założyć piżamę do szkoły. Może to być cała piżama lub jeden element piżamy. Można również założyć piżamę na ubranie lub przypiąć sobie kartkę z napisem „piżama”. Dodatkowo można założyć też kapcie domowe.

Oczywiście to wszystko ma głębszy sens i konkretny cel. Chcemy solidaryzować się z dziećmi chorymi na chorobę nowotworową, które większość swojego życia spędzają w piżamie w szpitalu lub hospicjum.

W tym dniu wolontariusze będą zbierać pieniądze. Na jeden dzień przerywamy „Górę Grosza”.

Prosimy o wsparcie i czynny udział w tej inicjatywie. Wiemy, że nasi uczniowie i ich rodzice mają ogromne serca i nigdy nas nie zawiedli w żadnej akcji charytatywnej. Liczymy na Was!!!

Podaję również link do fundacji "Gdy liczy się czas" która zajmuje się pomocą dzieciom chorym onkologicznie:

Dzień w Piżamach (google.com)


- Katarzyna Węgrzynek
Opiekunka szkolnego wolontariatu

Przejdź do - Pokaz i nauka „River Dance” w SP2 Ząbki.
23 listopada 2021

Pokaz i nauka „River Dance” w SP2 Ząbki.

23 listopada w ramach „Tygodnia Języków Obcych” odbył się w naszej szkole pokaz tańca irlandzkiego. Pod kierownictwem Pana Igora , znanego instruktora tańca uczniowie klas IV – VI  uczyli się podstawach kroków rozpoznawalnego  na całym świecie tańca.

Uczniowie tańczyli w kilku grupach wiekowych, bawiąc się przy tym doskonale.

 Nauczyciele zespołu języków obcych


 

Przejdź do - Tydzień języków obcych. Scottish Festival
22 listopada 2021

Tydzień języków obcych. Scottish Festival

Dnia 22 listopada 2021 odbył się w naszej szkole Dzień Szkocki.

Uczniowie klas 4 – 8 byli podzieleni na 4 grupy wiekowe.

Na początku każdej sesji uczniowie oglądali prezentacje przygotowane przez uczniów, a następnie reprezentacje klas odpowiadały na pytania quizowe.

 - W kategorii klas IV zwyciężyła klasa 4A

- W kategorii klas V – VI zwyciężyła klasa 5E

- W kategorii klas VII zwyciężyła klasa VII A

- W kategorii klas VIII zwyciężyła klasa VIII H

Serdecznie gratulujemy zwycięskim  

Zespół nauczycieli języków obcych

Przejdź do -  Prace plastyczne w 3D na lekcji biologii
22 listopada 2021

Prace plastyczne w 3D na lekcji biologii

 Wyobraźnia dziecka nie zna granic.  Jest wiele sposobów na ponowne wykorzystanie odpadów. Sztuka to nie tylko kawałek papieru i kredki, ale tysiące możliwości tworzenia ze wszystkiego co znajdziemy wokół siebie.

Prace plastyczne w 3D  wykonane różnymi technikami i materiałami przygotowali uczniowie klasy  7J I 7H n a lekcję biologii u pani  Agnieszki Hojniak.  

Tematyka prac to: Budowa układu pokarmowego i Piramida zdrowego żywienia i aktywności fizycznej, wystawę można podziwiać na szkolnym korytarzu i zachwycać się  pomysłowością  i kreatywnością naszych uczniów. Dla wszystkich którzy nie mogą zobaczyć jej z bliska wrzucamy kilka fotek prezentacji prac uczniów klas 7H I 7J. 

Gratulujemy inwencji twórczej . 

19 listopada 2021

Plan Tygodnia Języków Obcych

    

Przejdź do - Szkolne Koło Misyjne
13 listopada 2021

Szkolne Koło Misyjne

W Tygodniu Misyjnym w październiku bieżącego roku zbieraliśmy pieniądze dla dzieci z krajów misyjnych. Zebraliśmy prawie 800 zł.

Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w tę akcję.

Prowadziliśmy również różaniec misyjny w kościele Miłosierdzia Bożego, a w dniu 8 listopada wybraliśmy się rowerami na miejscowy cmentarz pamiętając o osobach zmarłych.

Przejdź do - LEKCJE HISTORYCZNE “MŁODZI ‘44”
10 listopada 2021

LEKCJE HISTORYCZNE “MŁODZI ‘44”

W dniach od 4 do 9 listopada 2021r. w naszej szkole odbyły się, przeznaczone dla uczniów klas ósmych, lekcje historyczne “Młodzi “44”. Zajęcia przeprowadziła Pani Danuta Jurkowska-powszechnie lubiana nauczycielka języka angielskiego. Nie wszyscy jednak wiedzieli, że prywatnie jest ona córką kaprala podchorążego Ryszarda Bielańskiego, żołnierza Armii Krajowej i uczestnika Powstania Warszawskiego.

Historia, nie jest wcale, jak by się powszechnie mogło wydawać, nauką o datach i faktach, nie zawiera wyłącznie treści dotyczących wojen i wydarzeń politycznych. Historia to przede wszystkim opowieść o tym, jak człowiek radził sobie z otaczającą go rzeczywistością, w jaki sposób ją tworzył. W naszej szkole wychodzimy poza utarte schematy, pozwalamy uczniom zadawać trudne pytania, poszukać na nie odpowiedzi, samodzielnie sformułować wnioski. Temu między innymi miały służyć zajęcia przeprowadzone przez Panią Danutę Jurkowską.

Czytaj więcej o: LEKCJE HISTORYCZNE “MŁODZI ‘44”