Jesteś tutaj: Start / SPORT / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Sukcesy sportowe naszych uczniów.
26 października 2021

Sukcesy sportowe naszych uczniów.

Jesień w sporcie szkolnym upływa pod hasłem biegów przełajowych. Po naszych tradycyjnych Jesiennych Biegach Przełajowych przyszedł czas zmierzyć się z innymi szkołami w tej dyscyplinie.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Cztery drużyny, dwie w kategorii dzieci i dwie w kategorii młodzież rywalizowały w zawodach na szczeblu powiatowym, który był rozgrywany w parku miejskim w Zielonce.

Drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce uzyskując tym samym awans do zawodów międzypowiatowych.

Czytaj więcej o: Sukcesy sportowe naszych uczniów.
Przejdź do - Międzyklasowe biegi sztafetowe.
17 października 2021

Międzyklasowe biegi sztafetowe.

W dniach 11 i 13 października na boisku szkolnym byliśmy świadkami zmagań naszych uczniów w biegach sztafetowych w poziomach klas 4-8.

Ta forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem i towarzyszą jej ogromne emocje nie tylko uczestników ale i kibiców.

Tym razem nie było inaczej,

Klasy 4-6 w 10 osobowych składach (5 dziewczynek i 5 chłopców), musiały pokonać dystans 2 kilometrów, każdy zawodnik dystans 200 metrów.

Klasy 7-8 miały za zadanie wystawić 8 osobową drużynę (4 dziewczynki i 4 chłopców), gdzie każdy zawodnik pokonywał dystans 400 metrów czyli cała drużyna biegła 3 200 metrów.

Czytaj więcej o: Międzyklasowe biegi sztafetowe.
Przejdź do - XXIX Jesienne Biegi Przełajowe
27 września 2021

XXIX Jesienne Biegi Przełajowe

Sobotnie przedpołudnie nie powitało nas optymistyczną aurą. Choć temperatura była przyjemna, to mżawka, jaka towarzyszyła nam podczas szykowania zawodów, nie nastrajała pozytywnie.

Przełom nastąpił tuż przed godziną 11.00, kiedy przestało siąpić, a do parku zaczęli przybywać uczestnicy tegorocznych biegów przełajowych. Okazało się, że słońce nie jest nam potrzebne, aby fajnie spędzić czas. Uśmiechy na twarzach dzieciaków, które przybyły ze swoimi rodzicami i chęć aktywnego spędzenia wolnego czasu sprawiły, że tegoroczne XXIX Jesienne Biegi Przełajowe można zaliczyć do najbardziej udanych. Mam na myśli frekwencję i atmosferę, jaka nam towarzyszyła.

Uczestnicy mogli zmierzyć się w biegach indywidualnych, a także w biegach rodzinnych, które przysparzały najwięcej emocji. Miło patrzeć, jak rodzice dają swoim pociechom wspaniały przykład, jak zdrowo żyć, bawiąc się i rywalizując w zmaganiach sportowych.

Warto przypomnieć, że współorganizatorami biegów ząbkowskich są Urząd Miasta i Szkoła Podstawowa nr 2.

Wieloletnia współpraca owocuje przedsięwzięciem cieszącym się dużą sympatią wśród mieszkańców Ząbek.

Od lat wspiera nas również Praska Giełda Spożywcza, która sponsoruje uczestnikom biegów napoje i słodkie „co nie co” a także ząbkowski MOSiR, który ufundował piękne puchary dla najlepszych sztafet rodzinnych.

Ogromne podziękowania pragnę skierować też do Rady Rodziców przy SP2, zawsze otwartej na pomoc podczas przygotowań i współfinansowanie nagród. W tym roku szczególne podziękowania chcę skierować do Pani Barbary Grzywacz i Pana Bartłomieja Raszplewicza.

Dziękuję też za wsparcie Pani Dyrektor Irenie Małyszczuk.

Za rok jubileuszowe XXX Biegi Przełajowe, będzie się działo!!!

Dagmara Dobosz

Wyniki zawodów:

Czytaj więcej o: XXIX Jesienne Biegi Przełajowe
Przejdź do - Dzień Dziecka na sportowo.
4 czerwca 2021

Dzień Dziecka na sportowo.

To radosne święto uczciliśmy w naszej szkole międzyklasową rywalizacją intelektualno - sprawnościową.
Zmagania sportowe odbywały się na każdym poziomie od klasy 4 do 8 w dwóch konkurencjach: sprawnościowym torze przeszkód oraz quizie wiedzy o sporcie.
Tego dnia wszyscy byli zwycięzcami, najważniejsza była dobra zabawa na świeżym powietrzu oraz fakt, że mogliśmy "wyjść" spoza monitorów i być wreszcie razem Uśmiech
Przejdź do - Aktywna majówka – podsumowanie [FLAGA]
5 maja 2021

Aktywna majówka – podsumowanie [FLAGA]

Tuż po challengu do Tokio długo nie próżnowaliśmy. Święta majowe to idealny moment na spędzenie czasu z rodziną, nie tylko przy stole oddając się pokusom zapachu grillowanych warzyw i mięs, lecz zabierając najbliższych na spacery i treningi biegowe.

Z takiego założenia wyszli też uczniowie (i ich rodziny) naszej szkoły. Choć pogoda, łagodnie rzecz ujmując, nie zachęcała do spacerów, to obfite opady deszczu wraz z silnymi podmuchami wiatru, nie przeszkodziły w majówkowej zabawie.

Czytaj więcej o: Aktywna majówka – podsumowanie [FLAGA]
27 kwietnia 2021

Święta majowe? Aktywnie!

Po ostatnim naszym challengu w drodze do Tokio, zapraszamy wszystkich miłośników chodzenia i biegania do wspólnego świętowania w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to idealna okazja by uczcić to wydarzenie, jedno z najważniejszych w kartach naszej historii. Dlatego wychodzimy z propozycją byśmy w dniach 1-3 maja spędzili wolne chwile ze swoimi najbliższymi i zrobili to na sportowo, a najlepiej „na biegowo”.

Gdzie?

Czytaj więcej o: Święta majowe? Aktywnie!
Przejdź do - Challenge dla zdrowia – podsumowanie
26 kwietnia 2021

Challenge dla zdrowia – podsumowanie

Po 7 dniach wspólnej rywalizacji i przebytych ponad 8500km dotarliśmy do Tokio. Zadanie, które wydawało się niemożliwe zostało zrealizowane już w 7 dni!

O dobrodziejstwach płynących z przebywania na świeżym powietrzu i szeroko pojętego ruchu pisać nie trzeba. Spacer, bieg lub jazda na rowerze wpływa nie tylko korzystnie na układ ruchu każdego człowieka, ale także na lepsze samopoczucie psychiczne, tak bardzo nadszarpnięte z powodu panującej pandemii na świecie.

Po jesiennym „Marszobiegu po zdrowie” postanowiliśmy kontynuować pomysł w odświeżonej nieco formule, z nowymi zasadami i wyzwaniami. Ze względu na przesunięty rok olimpijski wyszliśmy (to bardzo dobre słowo) z inicjatywą dotarcia do miasta gospodarza tegorocznych igrzysk – Tokio. Odległość 8569km wydawała się ogromna, niemożliwa do pokonania w „pojedynkę”. Nasze zaproszenie do wspólnej „podróży” do stolicy Japonii zostało jednak przyjęte z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem środowiska dwójki. Challenge był bowiem niezwykły – łączył jednocześnie rywalizację pomiędzy drużynami z kategorii, ze wspólną pracą nad pokonaniem dystansu dzielącego Ząbki od Tokio.

Czytaj więcej o: Challenge dla zdrowia – podsumowanie
Przejdź do - CHALLENGE DLA ZDROWIA 2021
25 kwietnia 2021

CHALLENGE DLA ZDROWIA 2021

Dzisiaj osiągnęliśmy cel!    Dotarliśmy do Tokio!

Jutro na stronie szkoły pojawią się wyniki poszczególnych drużyn.

Dziękujemy za wspólną zabawę! Było wspaniale. 

Organizatorzy

 

19 kwietnia 2021

CHALLENGE DLA ZDROWIA 2021

Szanowni Rodzice, Drodzy Uczniowie i Przyjaciele SP2,

W związku z przedłużającym się szkolnym lockdownem zespół nauczycieli wychowania fizycznego rusza i zaprasza wszystkich chętnych do udziału w wiosennym projekcie „Challengu dla zdrowia”. Pozytywne przyjęcie pomysłu „Marszobiegu po zdrowie” nie pozostawiało nam nic innego jak wznowienie aktywnej formuły spędzania wolnego czasu w nowej odsłonie.

W naszej nowej rywalizacji doszło parę istotnych zmian m.in. drużyny zostały powiększone, jedna z osób będzie mogła poruszać się na rowerze, a czas trwania challengu trwa tak długo, aż wszyscy razem dotrzemy do Tokio, gdzie 23 lipca startują przeniesione z poprzedniego roku Igrzyska Olimpijskie.

Wszelkie informacje o zapisach oraz o samej rywalizacji znajdziecie Państwo w regulaminie dołączonym do tej wiadomości. Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w naszej zabawie, w której wygrywamy wszyscy dobre samopoczucie oraz zdrowie.

Ps. Na stronie szkoły zamieścimy specjalny licznik kilometrów, który każdego dnia będzie aktualizowany, dzięki czemu będziemy śledzić ile pozostało nam drogi do Tokio.

Liczymy na Państwa obecność!

Regulamin "CHALLENGE DLA ZDROWIA 2021"

19 grudnia 2020

MARSZOBIEG PO ZDROWIE - relacja

O korzyściach wynikających z aktywności fizycznej napisano i powiedziano już bardzo wiele. Idee olimpijskie wraz z coubertenowskimi zasadami na dobre zadomowiły się w sercach setek milionów ludzi na całym świecie. Według raportu firmy doradczej Deloitte, która w czerwcu 2020 roku opublikowała wyniki badań ponad 76% Polaków deklaruje, że uprawia regularnie choć jedną dyscyplinę sportową. Warto zaznaczyć, że badania zostały przeprowadzone jeszcze przed wybuchem pierwszej fali pandemii koronawirusa. W Europie ten wskaźnik jest także wysoki i wynosi 65%.

Niestety narodowa kwarantanna, konieczność pracy i nauki zdalnej oraz wiele obostrzeń dotyczących uprawniania sportu, korzystania z placów fitness, a przede wszystkim poruszania się, zmusiła wszystkich uczniów, nauczycieli oraz wielu Polaków do siedzącego trybu życia. Czas biologiczny nie stanął jednak w miejscu, a potrzeby ruchu każdego „dotkniętego” nauką zdalną naturalnie rosły.

Nauczyciele wychowania fizycznego Szkoły Podstawowej nr 2 wychodząc naprzeciw tym problemom postanowili zorganizować szkolne wyzwanie, do którego przystąpili wszyscy uczniowie klas 1-8, a także chętni nauczyciele, rodzice i przyjaciele ząbkowskiej dwójki.

Czytaj więcej o: MARSZOBIEG PO ZDROWIE - relacja
Przejdź do - ZOSTAŃ TWÓRCĄ GRY SPORTOWEJ LUB ZABAWY RUCHOWEJ
16 grudnia 2020

ZOSTAŃ TWÓRCĄ GRY SPORTOWEJ LUB ZABAWY RUCHOWEJ

Zachęcamy wszystkich uczniów klas 4-8 do udziału w konkursie szkolnym pod patronatem Rady Rodziców "Sport dla kreatywnych"

 Termin składania prac to 18.12.2020 drogą mailową u swojego nauczyciela wychowania fizycznego.  

1.W konkursie może brać udział każdy uczeń naszej szkoły z klas IV – VIII. 

2.Głównym celem konkursu jest rozwijanie kreatywności i samodzielności uczniów oraz dobra zabawa. 

3.Uczniowie (max. w grupach 3 osobowych) mają za zadanie, wymyślić zabawę ruchową lub grę sportową. 

4.Zabawa lub gra musi zawierać: nazwę, wymiary boiska lub pola do zabawy, punktację, opis sprzętu lub przyborów, ubiór.  

5.Zabawa lub gra musi spełniać warunki: 

Czytaj więcej o: ZOSTAŃ TWÓRCĄ GRY SPORTOWEJ LUB ZABAWY RUCHOWEJ
Przejdź do - WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MARSZOBIEG PO ZDROWIE"
10 grudnia 2020

WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MARSZOBIEG PO ZDROWIE"

Zapraszamy do wzięcia udziału w projekcie adresowanym do wszystkich uczniów klas 1-8 oraz dorosłych. 
DLACZEGO TO ROBIMY? 
Liczymy na zaangażowanie się jak największej liczby osób, szkoła pomimo pandemii realizuje dodatkowe zadania i współuczestniczy w projektach z cała szkolną społecznością. Z pewnością każdy z nas chodzi, a tylko sam marsz wystarczy do tego by wziąć udział w naszej rywalizacji. 
Zadbajmy o nasze zdrowie, poruszajmy się, oderwijmy się od komputerów kiedy tylko możemy!
 
Czytaj więcej o: WEŹ UDZIAŁ W AKCJI "MARSZOBIEG PO ZDROWIE"
Przejdź do - Korespondencyjne międzyklasowe sztafety biegowe 2020
14 października 2020

Korespondencyjne międzyklasowe sztafety biegowe 2020

Narodowy Dzień Sportu, którego celem jest popularyzacja sportu i promowanie aktywności fizycznej, przypadający na 19 września rozpoczął w naszej Szkole rywalizację miedzyklasową w sztafetach biegowych w klasach 4-8.

Ze względu na panującą epidemię nauczyciele wychowania fizycznego przygotowali nową formułę rozgrywania sztafet. Każdy oddział 4-5 miał do pokonania na boisku szkolnym dystans 4x200m oraz 4x400m, zaś klasy 6-8 biegały na dystansach 2x200m, 2x400m, 2x600m oraz 2x800m. Zasady pomiaru korespondencyjnych sztafet były ściśle określone. Klasy pokonywały ustalony dystans oddzielnie, a na trasie nie pojawiały się inni uczniowie mogący zakłócić bieg. W każdej drużynie musiało wziąć udział 4 chłopców i 4 dziewczynki, bez względu na poziom, ale to kapitanowie drużyn ustalali, którzy zawodnicy pobiegną na danej zmianie i jaki dystans będą przemierzali . Żeby rywalizacja była jeszcze ciekawsza, uczniowie mieli dokonywany dwukrotny pomiar, dzięki czemu mogli pozamieniać kolejność startujących, a nawet wymienić część składu.

Czytaj więcej o: Korespondencyjne międzyklasowe sztafety biegowe 2020