Challenge dla zdrowia – podsumowanie

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
26 kwietnia 2021

Po 7 dniach wspólnej rywalizacji i przebytych ponad 8500km dotarliśmy do Tokio. Zadanie, które wydawało się niemożliwe zostało zrealizowane już w 7 dni!

O dobrodziejstwach płynących z przebywania na świeżym powietrzu i szeroko pojętego ruchu pisać nie trzeba. Spacer, bieg lub jazda na rowerze wpływa nie tylko korzystnie na układ ruchu każdego człowieka, ale także na lepsze samopoczucie psychiczne, tak bardzo nadszarpnięte z powodu panującej pandemii na świecie.

Po jesiennym „Marszobiegu po zdrowie” postanowiliśmy kontynuować pomysł w odświeżonej nieco formule, z nowymi zasadami i wyzwaniami. Ze względu na przesunięty rok olimpijski wyszliśmy (to bardzo dobre słowo) z inicjatywą dotarcia do miasta gospodarza tegorocznych igrzysk – Tokio. Odległość 8569km wydawała się ogromna, niemożliwa do pokonania w „pojedynkę”. Nasze zaproszenie do wspólnej „podróży” do stolicy Japonii zostało jednak przyjęte z ogromnym entuzjazmem i zainteresowaniem środowiska dwójki. Challenge był bowiem niezwykły – łączył jednocześnie rywalizację pomiędzy drużynami z kategorii, ze wspólną pracą nad pokonaniem dystansu dzielącego Ząbki od Tokio.

Ze sportowego punktu widzenia należy wspomnieć o najlepszych. W kategorii Smyki (kl. 1-3) zwyciężyła drużyna Piorunki (183,58 km), w kategorii Junior bezkonkurencyjna okazała się Kinder Mafia (432,36km), w kategorii Młodzież na pierwszym miejscu uplasowali się zawodnicy z drużyny Różowe bobry (300,9km), zaś w kategorii OPEN po bardzo zaciętej walce wygrała drużyna Biegam Bo Lubię Ząbki Team (811.74km), wyprzedzając na ostatniej prostej Dream Team (768,29km).

W załączniku na dole artykułu oczekiwane wyniki z każdej z czterech kategorii wiekowych. O wielkości naszej „wirtualnej sztafety” niech posłużą liczby.

CHALLENGOWE LICZBY:

8569 – tyle kilometrów w linii prostej dzieli Ząbki od Tokio

 9340,65– tyle kilometrów przeszliśmy, przebiegliśmy, przejechaliśmy RAZEM

299 – tylu uczestników wystartowało w Challengu dla zdrowia

51 – tyle drużyn stanęło na starcie

31 – tyle kilometrów przebył średnio każdy zawodnik

7 – tyle dni trwała podróż do Tokio

 Ze swojej strony pragniemy pogratulować i podziękować wszystkim drużynom za tak aktywną postawę i zaangażowanie. Wartym podkreślenia jest fakt, że wspólna podróż połączyła zarówno młodych zawodników z klasy pierwszej jak również dorosłych.

Dziękujemy kapitanom drużyn za codzienne raportowanie, wszystkim nauczycielom zaangażowanym od strony technicznej oraz Wam, którzy czytają ten artykuł. Czytając go dajecie wyraz przywiązania do naszej szkoły. Po raz kolejny pokazaliśmy, że niemożliwe nie istnieje, a my choć może to nieskromnie zabrzmi daliśmy radę!

 

Składamy także podziękowaniaRadzie Rodziców przy SP2 za otwartość i zaangażowanie dzięki, któremu możemy nagrodzić najlepsze drużyny pamiątkowymi medalami a także kolejny raz wspomóc potrzebujących.

Zwycięska drużyna w kategorii Open zdecydowała się przekazać wygraną kwotę na rzecz czworonogów w "Punkcie czasowego przebywania zwierząt" w Zielonce.

 WYNIKI

Ps. Jutro na stronie szkoły pojawi się kolejna niespodzianka. Bądźcie uważni :) Zapraszamy!

MS

Galeria

  • Powiększ zdjęcie