Święta majowe? Aktywnie!

 • Drukuj zawartość bieżącej strony
 • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF
27 kwietnia 2021

Po ostatnim naszym challengu w drodze do Tokio, zapraszamy wszystkich miłośników chodzenia i biegania do wspólnego świętowania w związku ze zbliżającymi się świętami majowymi.

230. rocznica uchwalenia Konstytucji 3 Maja to idealna okazja by uczcić to wydarzenie, jedno z najważniejszych w kartach naszej historii. Dlatego wychodzimy z propozycją byśmy w dniach 1-3 maja spędzili wolne chwile ze swoimi najbliższymi i zrobili to na sportowo, a najlepiej „na biegowo”.

Gdzie?

Gdziekolwiek będziecie podczas zbliżającej się „majówki”. Najlepiej na świeżym powietrzu, z zachowaniem dystansu społecznego oraz unikaniem większych zgromadzeń. Szczególnie polecamy miejsca zielone, lasy oraz parki, najlepiej zaciszne i ustronne, gdyż tam możecie biegać bez maseczek i delektować się wiosennym powietrzem.

Dlaczego?

Bo relacje z bliskimi są najważniejsze. Bo wasze apetyty po Tokio wzrosły ;-) Bądźcie w te dni razem, na dalszy plan odłóżcie ściganie się i rekordy. Pobiegniemy i pomaszerujemy dla siebie, dla Polski.

W jaki sposób?

Biegajcie razem. Zabierzcie ze sobą swoją mamę bądź tatę, rodzeństwo przyjaciół, znajomych czy sąsiadów. Nie możecie lub nie chcecie biegać? Potruchtajcie albo pójdźcie na spacer. Pokażcie nam swoją aktywność!

Jak to robimy?

Dzieci klas 1-3 – wysyłają 2 zdjęcia: zdjęcie (print screen) aktywności gdzie dystans będzie wynosił minimum 3km + swoje zdjęcie na koniec treningu.

Dzieci klas 4-8 oraz absolwenci i dorośli – wysyłają 2 zdjęcia: zdjęcie aktywności (print screen) gdzie dystans będzie wynosił minimum 5 km + swoje zdjęcie na koniec treningu.

Zachęcamy do wspólnych zdjęć z mamą, tatą, rodzeństwem, wujkiem, sąsiadem. Po prostu z kim będziecie!

 

My...

Stworzymy ze wszystkich zdjęć wielką biało-czerwona flagę. Cieszmy się z tego wielkiego święta. Nasza wspólna grafika wszystkich zdjęć zamieszczona będzie na stronie szkoły.

Bądźmy razem!

  

REGULAMIN „AKTYWNE ŚWIĘTA MAJOWE” 

 

 1. Celem naszej zabawy jest:  

a)      -  zaktywizowanie wszystkich do aktywności ruchowej podczas świąt majowych  

b)      -  uczczenie 230 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja 

 1. W rywalizacji mogą wziąć udział uczniowie klas 1-8 SP nr 2 w Ząbkach oraz wszyscy chętni (dorośli, sympatycy SP2, absolwenci szkoły) 
 2. Zadaniem uczestnika jest: 

a)      Klasy 1-3 – przemaszerowanie lub przebiegniecie minimum 3 km w jednym treningu 

b)      Klasy 4-8, absolwenci i dorośli – przemaszerowanie lub przebiegnięcie minimum 5 km w jednym treningu 

 1. Termin wykonania zadania 1-3.05.2021 
 2. Wyniki wykonania zadania musza być udokumentowane poprzez zrzut z ekranu lub   zdjęcie zegarka. Na ekranie widoczna musi być liczba kilometrów i data.  
 3. Uczestnik wysyła na adres michal.szybalski@sp2zabki.pl zdjęcie z aktywności oraz swoje zdjęcie, które posłuży do wykonania grafiki – biało-czerwonej flagi złożonej ze zdjęć uczestników zabawy. Termin nadsyłania dokumentacji - 3 maja 2021 (do godz.24.00) 
 4. Uczestnik, przesyłając swoje zdjęcie, wyraża zgodę na wykorzystanie swojego wizerunku do grafiki. 
 5. Każdemu przysługuje prawo do wycofania zgody na publikację wizerunku. Po wykonaniu grafiki zdjęcia zostaną usunięte i nie będą wykorzystywane w żaden inny sposób.  Grafika zostanie opublikowana na stronie szkoły i  będzie tam dostępna  do końca roku 2021.
 6. Podczas zabawy należy przestrzegać zasad bezpieczeństwa oraz wszelkich wytycznych dotyczących poruszania się poza domem w czasie pandemii.