Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w ZąbkachStrona główna

Najnowsze publikacje

Powiększ zdjęcie
27 marca 2023

Ogłoszenie- Jubileuszowa Gala Talentów!

Drodzy Nauczyciele, Pracownicy Szkoły,  Uczniowie, Rodzice i Absolwenci SP2 w Ząbkach!

To już 60 lat, jak istnieje ząbkowska „Dwójka”! W tym roku obchodzimy diamentowy jubileusz!

W związku z tym świętem zapraszamy wszystkich związanych z naszą placówką do wzięcia udziału w jubileuszowym przeglądzie talentów.

Czytaj więcej o: Ogłoszenie- Jubileuszowa Gala Talentów!
Powiększ zdjęcie
21 marca 2023

Szkolenie Biofeedback

Biofeedback (biologiczne sprzężenie zwrotne) to nieinwazyjna metoda terapii polegająca na monitorowaniu przez specjalne urządzenie zmian fizjologicznych organizmu. Ma to na celu lepsze rozpoznawanie wpływu myśli i uczuć na fizjologię, dzięki czemu można nauczyć się kontrolować te funkcje organizmu, nad którymi w normalnych warunkach nie można panować (fale mózgowe czy napięcie mięśni). Biofeedback jest wykorzystywany w terapii dzieci i dorosłych z zaburzeniami koncentracji, stanami lękowymi, depresją, nadpobudliwością, padaczką, zaburzeniami autystycznymi czy niską odpornością na stres. W trzydniowym szkoleniu biorą udział nauczyciele z naszej szkoły.

Czytaj więcej o: Szkolenie Biofeedback
20 marca 2023

Rekolekcje wielkopostne

Rekolekcje wielkopostne w naszej szkole – 20-21 marca 2023.

Czytaj więcej o: Rekolekcje wielkopostne
Powiększ zdjęcie
20 marca 2023

Finał Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. ,, Mojżesz i Dzieje Przymierza”

W dniu 15 marca 2023 r. (środa) reprezentacja naszej szkoły pod opieką p. Agnieszki Korpusik – Borkowskiej udała się na finał Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. ,, Mojżesz i Dzieje Przymierza, organizowanego przez Szkołę Podstawową nr 2 im. ks. Eleonory Czartoryskiej w Radzyminie. 

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy 8h  Bartosz Wyrobek i Piotr Smolarczuk. Niestety w wyniku choroby, na konkurs nie mogła pojechać Julia Michalska z klasy 6d, która także zakwalifikowała  się do finału. 

Czytaj więcej o: Finał Powiatowego Międzyszkolnego Konkursu Biblijnego pt. ,, Mojżesz i Dzieje Przymierza”
Powiększ zdjęcie
20 marca 2023

Zmagania tenisistów stołowych rozstrzygnięte!

Ostatnie cztery tygodnie w naszej szkole należały do sympatyków gry w tenisa stołowego. Zarówno dziewczynki jak i chłopcy stanęli do rywalizacji o zwycięstwo w Szkolnych Mistrzostwach Tenisa Stołowego klas 4, 5, 6, 7 i 8.

Czytaj więcej o: Zmagania tenisistów stołowych rozstrzygnięte!
Powiększ zdjęcie
19 marca 2023

Srebrny medal naszej uczennicy

Z przyjemnością informujemy, że podczas Mistrzostw Polski World Artistic Dance Federation Uczennica Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach Zuzanna Bujańska zdobyła wraz z K.S. Kensei srebrny medal w kategorii Acrobatic Dance Show. 

Brawo!

Czytaj więcej o: Srebrny medal naszej uczennicy
Powiększ zdjęcie
18 marca 2023

Konkurs "Kangur Matematyczny

Dnia 16.03.2023 roku został przeprowadzony w naszej szkole międzynarodowy konkurs matematyczny ,,KANGUR MATEMATYCZNY”. Wzięło w nim udział 60 uczniów z klas II-VIII. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania podanych zadań. Stwarzał możliwość przeżycia pięknej przygody z matematyką. Uczniowie przygotowywali się do niego podczas lekcji matematyki, w czasie których nauczyciele motywowali uczniów do rozwijania samodzielności, samodyscypliny, zachęcali do podejmowania intelektualnych wyzwań. Konkurs podzielony był na kategorie wiekowe:

 

"Żaczek" kl.2 - 3 uczestników

"Maluch" kl.3,4 - 27 uczestników

"Beniamin" kl.5,6 - 10 uczestników

"Kadet" kl.7,8 - 20 uczestników

Życzymy naszym uczniom jak najwyższych wyników w konkursie

 

                                        Organizatorzy

Czytaj więcej o: Konkurs "Kangur Matematyczny
Powiększ zdjęcie
17 marca 2023

Koncert chrytatywny nauczycieli naszej szkoły - Niezwykły pociąg w SP2

Piątek 10.02.2023r. – ostatni dzień przed feriami zimowymi, zazwyczaj wypełniony  snuciem planów na odpoczynek, pełen pozytywnych emocji.

To prawda- takich emocji i u nas nie zabrakło, ale… Z zupełnie innego powodu dzień ten w ząbkowskiej „Dwójce” okazał się naprawdę niezwykły. Odbył się wówczas, już  po raz 24. - koncert charytatywny!!! W dodatku - w jubileuszowym dla placówki roku - SP2 obchodzi bowiem sześćdziesięciolecie istnienia! Tym razem celem koncertu było wsparcie Fundacji SMA i dzieci walczących z rdzeniowym zanikiem mięśni. 

Czytaj więcej o: Koncert chrytatywny nauczycieli naszej szkoły - Niezwykły pociąg w SP2
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
Powiększ zdjęcie
16 marca 2023

ARTETERAPIA – styczeń / luty

Na styczniowych zajęciach uczniowie gnietli, wałkowali,  wykrawali foremkami i piekli ciasteczka oraz pierniczki własnej produkcji. Ozdabiali je za pomocą lukru i cukrowych pisaków. Przygotowali je w takiej ilości, że poczęstowali p. dyrektor, samych siebie i mogli zabrać na wynos.

Na kolejnych zajęciach tworzyli obrazy 3D z papieru, do których tłem były kolorowanki z motywem karnawałowym wykonane flamastrami.

# LaboratoriaPrzyszłości

Czytaj więcej o: ARTETERAPIA – styczeń / luty
Powiększ zdjęcie
16 marca 2023

Poznajemy tajniki robotyki - Kocki GIGO

Na zajęciach CMI uczniowie zapoznali się z klockami Gigo - budowali huśtawki i helikopter, poznając elementy robotyki i programowania w przyjaznym środowisku S4A (Scratch for Adruino).

#LaboratoriaPrzyszłości


Czytaj więcej o: Poznajemy tajniki robotyki - Kocki GIGO