Jesteś tutaj: Start / Z życia szkoły

Z życia szkoły

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

 

 

Artykuły

30 kwietnia 2021

Dzień Flagi w 0b

Przejdź do - Dzień Flagi - obchody
30 kwietnia 2021

Dzień Flagi - obchody

W dniu 26.04.2021r. w SP 5 im. bł. ks. Jerzego Popiełuszki poczet sztandarowy naszej szkoły pod opieką p. Katarzyny Węgrzynek uczestniczył w uroczystości związanej z Dniem Flagi Rzeczypospolitej Polskiej.

Przejdź do - Miesiąc wiedzy o autyzmie
9 kwietnia 2021

Miesiąc wiedzy o autyzmie

2 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Jest to również dzień rozpoczynający miesiąc wiedzy o autyzmie. Z tej okazji w klasie 3e odbyła się lekcja, podczas której wszyscy byliśmy ubrani na niebiesko. Dzięki przedstawionym materiałom oraz eksperymentowi, mogliśmy choć trochę poczuć, z czym borykają się na co dzień osoby w spektrum autyzmu. Zrozumieliśmy też, jak wiele nas łączy. Na zakończenie zajęć uczniowie wykonali prace plastyczne będące znakiem akceptacji, zrozumienia i solidarności z osobami dotkniętymi autyzmem. 

 

29 marca 2021

Międzynarodowy Dzień Teatru - 27 marca

Celem tego święta jest promowanie instytucji teatralnych oraz ukazanie roli teatru w kształtowaniu wrażliwości na sztukę.

Niestety, w czasie pandemii nie możemy odwiedzić żadnego teatru i zasiąść w wygodnych fotelach na widowni, nie możemy obejrzeć na żywo gry aktorskiej.

Uczniowie klasy 3c przygotowali się więc do przeglądu recytatorskiego -jako namiastki teatru w domu.

Przejdź do - Odznaczenie
29 marca 2021

Odznaczenie

Nauczycielka naszej szkoły p. Katarzyna Węgrzynek została odznaczona przez Ministra Zdrowia odznaką Zasłużonego dla Zdrowia Narodu. Odznaczenie to przyznawane jest za szczególne zasługi w Honorowym Dawstwie Krwi. 


Przejdź do - Maseczkowa Załoga Wolontariuszek
29 marca 2021

Maseczkowa Załoga Wolontariuszek

Pod opieką p. Katarzyny Węgrzynek uczennice pakowały w szkole maseczki dla mieszkańców Ząbek. W dobie pandemii szczególnie potrzebna jest bezinteresowna pomoc wolontariuszy. Nasi wolontariusze zawsze gotowi są do służby innym ludziom. 

Przejdź do - Podziękowanie
23 marca 2021

Podziękowanie

Serdecznie dziękujemy rodzicom i uczniom Szkoły Podstawowej nr. 2 w Ząbkach. Okazali Państwo razem z dziećmi wielkie serce! Zbiórka darów i pieniędzy na karmę dla bezdomnych zwierząt zakończyła się sukcesem.

 Udało nam się zebrać 460 zł, zakupiliśmy za te pieniądze mokrą karmę. Razem zebraliśmy 70 kg karmy i kilka worków darów rzeczowych.

Dziękujemy! Klasa 2f i wychowawca


Przejdź do - Ekomoda zimowa w 2h
15 lutego 2021

Ekomoda zimowa w 2h

W klasie 2h odbył się wyjątkowy pokaz Ekomody zimowej. Dzieci wykonały z pomocą rodziców różne kreacje zrobione z surowców wtórnych, odpadów lub innych naturalnych materiałów ekologicznych. Następnie zaprezentowały w klasie oryginalne stroje na pokazie mody. Nasi modele zaprezentowali: sukienki, kapelusze, torebki, spodnie, bluzki, spódnice, płaszcze, peleryny, strój robota, rycerza, bałwana.

Pokaz Ekomody wzbudził wśród dzieci bardzo duże zainteresowanie i uświadomił nam, że ekologia jest modna i stylowa. Wszystko , co wydaje się nam bezużyteczne czy niepotrzebne, można przy odrobinie fantazji zamienić w ciekawą formę.

Gratuluję pomysłów.

Wychowawczyni klasy 2h Paulina Szymczak.

Przejdź do - Osiągnięcia taneczne naszego ucznia
19 stycznia 2021

Osiągnięcia taneczne naszego ucznia

Miło poinformować, że Karol Mech, uczeń klasy VIIIa został finalistą Mistrzostw Polski Federacji Tańca Sportowego w kategorii Junior I (12-13 lat):

- w stylu latynoamerykańskim, które odbyły się 15 listopada 2020 r. w Łodzi,

- w kombinacji 10 tańców, które odbyły się 28 listopada 2020 r. w Ciechocinku.

 Ponadto Karol uzyskał tytuł Mistrza Województwa Małopolskiego zarówno w stylu latynoamerykańskim, jak i standardowym w kategorii Junior I na Mistrzostwach, które odbyły się 19 grudnia 2020r. w Białce Tatrzańskiej. Karol od ponad roku trenuje w klubie ELITA Kraków przynależnym do Małopolskiego Związku Tanecznego.

Brawo!!!

Przejdź do - „ZIMA W MIEŚCIE 2021”
11 stycznia 2021

„ZIMA W MIEŚCIE 2021”

"Zima w Mieście" spędzona w szkole wcale nie musi być nudnaUśmiech. Dzieci, mocno stęsknione za sobą, z wielką radością spędzały wspólnie czas. Z radością i zaangażowaniem brały udział w zajęciach sportowych, zajęciach komputerowych, grach planszowych, zajęciach plastycznych. Niektóre zajęcia były nawet "wybuchowe",  co sprawiało wszystkim nie mało radości i śmiechu.  Na zakończenie akcji "Zima w Mieście 21" dzieci brały udział w zabawie karnawałowej, przy muzyce i efektach świetlnych. Niektórzy uczniowie przebrani byli w magiczne  postacie lub ubrani w pomysłowe stroje, inni zaś przystrojeni byli w epicko sporządzone samodzielnie maski karnawałowe!

Dziękujemy za wspaniale spędzony czas i życzymy udanego odpoczynku i wesołych szaleństw na śniegu - na drugi tydzień ferii zimowychUśmiech!!!

Nauczyciele biorący udział w "Zimie w Mieście 21".

Przejdź do - DZIĘKUJEMY
17 grudnia 2020

DZIĘKUJEMY

Zakończyliśmy charytatywną akcję pomocy dla szpitali, a przede wszystkim dla pacjentów organizowaną przez SP5. Końcowy efekt przerósł nasze oczekiwania. Dziesięć dużych kartonów pełnych potrzebnych i często niezbędnych przedmiotów dla chorych w szpitalach, mnóstwo kosmetyków, artykułów higienicznych, wiele zgrzewek wody, paczek pampersów, papieru toaletowego...
Wiedzieliśmy, że nasi uczniowie i ich rodzice są wrażliwi na krzywdę i potrzeby drugiego człowieka i mają dobre serca.
Nie zawiedliśmy się . Dziękujemy.
koordynatorki w SP2 : Dagmara Dobosz i Katarzyna Węgrzynek
Przejdź do - Zimowe kodowanie
16 grudnia 2020

Zimowe kodowanie

Dzięki uprzejmości Pani Anny Świć kodujemy w świątecznym nastroju. Wykonujemy na bieżąco zadania z kalendarza adwentowego, a także inne propozycje. Była już „Zakodowana Barbórka”, którą wykorzystaliśmy do nauki o węglu. Zadania z symetrią, o Świętym Mikołaju, "ubieraliśmy” choinkę. Dzieci bardzo lubią wszystkie zadania i coraz lepiej dają sobie radę zarówno na tablicy interaktywnej, jak i na kartach pracy. Czekają nas jeszcze świąteczne puzzle w Genially, choinka w rymowance ukryta i wiele innych ciekawych zadań.

Jolanta Stosio

Przejdź do - Cykl zajęć dotyczących hejtu w 7g
24 listopada 2020

Cykl zajęć dotyczących hejtu w 7g

Pani Monika Prus Marciniak wraz z klasą 7 g przeprowadziła cykl zajęć dotyczących hejtu zaproponowanych przez Fundację Orange.

Podczas lekcji klasa szukała odpowiedzi na pytania: Czym jest hejt? Co to jest konstruktywna krytyka? Co robić, jeśli jesteśmy ofiarą lub świadkiem hejtu?

Czytaj więcej o: Cykl zajęć dotyczących hejtu w 7g