Jesteś tutaj: Start / SPORT / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
26 września 2022

30 lat minęło jak jeden dzień !!!

Jubileuszowe Jesienne Biegi Przełajowe już za nami. W sobotę 24 września w parku ząbkowskim było wesoło, gwarno i radośnie. Pogoda dopisała, piękne słońce zachęcało do aktywnego wysiłku. Polała się niejedna kropla potu, ale satysfakcja z udziału i ukończenia biegu była bezcenna. Już sam udział w biegu gwarantował zdobycie nagrody, ponieważ każdy zawodnik kończąc bieg dostawał szansę udziału w loterii fantowej. Najlepsi zawodnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki, a zwycięzca każdego biegu ponadto koszulkę okolicznościową ufundowaną przez Radę Rodziców SP2.

Czytaj więcej o: 30 lat minęło jak jeden dzień !!!
Przejdź do - Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym
12 czerwca 2022

Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym

Ósmego czerwca najlepsze szkoły z Mazowsza w czwórboju lekkoatletycznym zawitały do Siedlec.

Wśród dwunastu zakwalifikowanych w finałach międzypowiatowych, nie zabrakło także drużyny dziewcząt z naszej szkoły. Przystępując na pełnym luzie, a zarazem będąc skoncentrowanymi reprezentantki SP2 wypadły znakomicie. Po bardzo dobrych próbach w skoku w dal i troszkę słabszych w rzucie piłeczką palantową, powalczyły o każdą sekundę, ba(!) o każdą setną w biegu na 60m oraz 600m ustanawiając tegoroczny rekord. Oliwia Piotrowska, bo o niej tu mowa, osiągnęła na dystansie 600 m czas 1:56:01 tracąc do rekordu szkoły zaledwie sekundę! Na Oliwię nie podziałało to deprymująco, wręcz przeciwnie od razu skomentowała "w ósmej klasie powalczę o rekord!".  Taką postawę to my lubimy!

Czytaj więcej o: Nasze dziewczęta siódmym zespołem na Mazowszu w czwórboju lekkoatletycznym
Przejdź do - Dzień Dziecka w SP2!
7 czerwca 2022

Dzień Dziecka w SP2!


Jak co roku w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Dziecka. W tym roku nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali nową formułę zabawy. Zabawa bez względu na warunki pogodowe zaplanowana była na wariant „szkolny” oraz „boiskowy”. Matka natura zadecydowała, że dzieci w tym roku pobawiły się w szkole, występując w rywalizacji międzyklasowej (choć nie bezpośredniej).

Czytaj więcej o: Dzień Dziecka w SP2!
Przejdź do - Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych
7 czerwca 2022

Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych

Za nami kolejny etap zmagań w lekkoatletyce tym razem na poziomie międzypowiatowym, gdzie spotykają się szkoły z rejonu legionowskiego, piaseczyńskiego, wołomińskiego, nowodworskiego i otwockiego.

Czytaj więcej o: Kolejny etap zmagań lekkoatletycznych
29 maja 2022

Szkolny Dzień Dziecka

,

Szanowni Państwo

już za tydzień 1 czerwca 2022r (środa) w naszej szkole odbędzie się Szkolny Dzień Dziecka. Organizacją imprezy zajmują się nauczyciele WF oraz Rada Rodziców.

Zaplanowaliśmy na ten dzień zabawy w postaci stacji rozmieszczonych na terenie boiska. Poniżej punktowo przedstawiamy zasady i założenia festynu:    

 

Czytaj więcej o: Szkolny Dzień Dziecka
Przejdź do - Veni, Vidi, Vici!
19 maja 2022

Veni, Vidi, Vici!

Po środowych zmaganiach trójboistów, finały powiatu zawodów lekkoatletycznych przeniosły się do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 Markach. Na czwartek zaplanowano finały „Ligi lekkoatletycznej”, czyli wszystkich konkurencji biegowych oraz technicznych rozgrywanych indywidualnie dla uczniów z roczników 2007 i 2008. Dodatkowo zawody kończyły sztafety 4x100m oraz sztafeta olimpijska (na dystansie 800-400-200-100m).

Czytaj więcej o: Veni, Vidi, Vici!
Przejdź do - SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
16 maja 2022

SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!

Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy rozgrywania zawodów międzyszkolnych do dwójki zawitała impreza rangi finału powiatu. Tym razem młodzi lekkoatleci rywalizowali w trójboju, w skład którego wchodzi bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W rywalizacji wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce. Goście wystąpili w dwóch kategoriach dodatkowo włączając do rywalizacji swoją drugą drużynę dziewcząt.

Czytaj więcej o: SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
Przejdź do - Run Art. Podsumowanie
30 marca 2022

Run Art. Podsumowanie

Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie zmagań biegowych, rowerowych i pieszych. Uczniowie po raz kolejny wykazali się nie tylko dobrą wydolnością, lecz także kreatywnością.

Za pomocą swojego ruchu mieli za zadanie „namalować” na mapie napis SP2, I LOVE SP2 lub BEST SP2. Zadanie to wymagało zaplanowania trasy, analizy mapy i realizacji planu.

Czytaj więcej o: Run Art. Podsumowanie
Przejdź do - "Run Art" - wyzwanie
21 marca 2022

"Run Art" - wyzwanie

Przypominamy o trwającej zabawie - wyzwaniu "Run Art".
Czas nadsyłania prac mija w niedzielę 27 marca.
Zachęcamy do wspólnej zabawy całe rodziny.
Regulamin zabawy poniżej.
Nauczyciele WF
Przejdź do - Zostań „Mistrzem beep testu!”
11 marca 2022

Zostań „Mistrzem beep testu!”

Po raz kolejny w naszej szkole pojawia się coś nowego. Tym razem, znany od lat test wytrzymałościowo-wahadłowy, stał się okazją do rywalizacji o tytuł „Mistrza beep testu” w klasach 4-8. Do rywalizacji po wcześniejszych eliminacjach klasowych stanęli najlepsi reprezentanci każdej klasy w kategorii chłopców i dziewcząt.

Po bardzo zaciętych finałach w klasach 4 zwyciężyli Hanna Borkowska i Maciej Ufnal, w klasach 5 Barbara Koczarga oraz Cezary Romanik, w klasach 6 Lena Machnowska i Szymon Witkowski, w klasach 7 Maja Rogalska i Maciej Miszczuk, zaś w ósmych Łucja Gozdowska i Kamil Koczarga. Warto zaznaczyć, że zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem kibiców co pozytywnie wpłynęło na samych zawodników, którzy bili swoje dotychczasowe rekordy życiowe w teście. Debiut „beep testu” można uznać za bardzo udany, z pewnością doczeka się kolejnych edycji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy świetnej formy.

Podziękowania składamy również Radzie Rodziców za ufundowanie pamiątkowych statuetek.

MS

7 marca 2022

PROJEKT EDUKACYJNY NA WF

2 lutego rozpoczęliśmy projekt edukacyjny „Nieznane gry i zabawy z całego świata w naszej szkole”. Udział w nim biorą uczennice klas 7A i 7J, zaś opiekę nad projektem sprawuje Michał Szybalski.

Projekt edukacyjny jest niezwykle ciekawą i twórczą metodą polegającą na opracowaniu przez uczniów tematu w czasie dłuższym niż godzina lekcyjna. Charakterystyczna dla projektu edukacyjnego jest duża samodzielność uczniów w realizacji założonego zadania. 

Uczennice zostały podzielone na 3 grupy odpowiadające kontynentom (A- Ameryka Północna, Środkowa Południowa; B- Europa i Australia z Oceanią; C – Azja z Afryką).

W grupach przygotowują 10 najciekawszych gier pochodzących z ich części świata. Podczas kolejnych spotkań dokonamy wyboru 18 najlepszych (po 6 z każdej grupy) i zostaną one przedstawione uczniom „dwójki”. Ci natomiast podczas głosowania wybiorą 3 ich zdaniem najlepsze. Co więcej zabawy te zostaną zaprezentowane szerszej publiczności i wdrożone do zajęć wychowania fizycznego. 

Nie wykluczamy przeprowadzenia gier i zabaw, które nie znajdą się w najlepszej trójce. Projekt bowiem ma dawać przede wszystkim wiele satysfakcji z poszukiwania, prezentacji wyników swojej pracy. Ma inspirować, jeszcze lepiej integrować zarówno uczniów jak i nauczycieli z uczniami oraz przekazywać dotąd niepoznaną wiedzę. Trzymamy kciuki, bo zapowiada się bardzo interesująco! 

Michał Szybalski