Jesteś tutaj: Start / SPORT / Kronika wydarzeń

Kronika wydarzeń

  • Drukuj zawartość bieżącej strony
  • Zapisz tekst bieżącej strony do PDF

Artykuły

Przejdź do - Veni, Vidi, Vici!
19 maja 2022

Veni, Vidi, Vici!

Po środowych zmaganiach trójboistów, finały powiatu zawodów lekkoatletycznych przeniosły się do Mareckiego Centrum Edukacyjno-Sportowego przy Szkole Podstawowej nr 4 Markach. Na czwartek zaplanowano finały „Ligi lekkoatletycznej”, czyli wszystkich konkurencji biegowych oraz technicznych rozgrywanych indywidualnie dla uczniów z roczników 2007 i 2008. Dodatkowo zawody kończyły sztafety 4x100m oraz sztafeta olimpijska (na dystansie 800-400-200-100m).

Czytaj więcej o: Veni, Vidi, Vici!
Przejdź do - SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
16 maja 2022

SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!

Po ponad dwóch latach pandemicznej przerwy rozgrywania zawodów międzyszkolnych do dwójki zawitała impreza rangi finału powiatu. Tym razem młodzi lekkoatleci rywalizowali w trójboju, w skład którego wchodzi bieg na 60 metrów, skok w dal oraz rzut piłeczką palantową. W rywalizacji wzięli udział zarówno chłopcy jak i dziewczynki ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach oraz Szkoły Podstawowej nr 2 w Zielonce. Goście wystąpili w dwóch kategoriach dodatkowo włączając do rywalizacji swoją drugą drużynę dziewcząt.

Czytaj więcej o: SP2 górą w trójboju lekkoatletycznym!
Przejdź do - Run Art. Podsumowanie
30 marca 2022

Run Art. Podsumowanie

Wiosna to idealny moment na rozpoczęcie zmagań biegowych, rowerowych i pieszych. Uczniowie po raz kolejny wykazali się nie tylko dobrą wydolnością, lecz także kreatywnością.

Za pomocą swojego ruchu mieli za zadanie „namalować” na mapie napis SP2, I LOVE SP2 lub BEST SP2. Zadanie to wymagało zaplanowania trasy, analizy mapy i realizacji planu.

Czytaj więcej o: Run Art. Podsumowanie
Przejdź do - "Run Art" - wyzwanie
21 marca 2022

"Run Art" - wyzwanie

Przypominamy o trwającej zabawie - wyzwaniu "Run Art".
Czas nadsyłania prac mija w niedzielę 27 marca.
Zachęcamy do wspólnej zabawy całe rodziny.
Regulamin zabawy poniżej.
Nauczyciele WF
Przejdź do - Zostań „Mistrzem beep testu!”
11 marca 2022

Zostań „Mistrzem beep testu!”

Po raz kolejny w naszej szkole pojawia się coś nowego. Tym razem, znany od lat test wytrzymałościowo-wahadłowy, stał się okazją do rywalizacji o tytuł „Mistrza beep testu” w klasach 4-8. Do rywalizacji po wcześniejszych eliminacjach klasowych stanęli najlepsi reprezentanci każdej klasy w kategorii chłopców i dziewcząt.

Po bardzo zaciętych finałach w klasach 4 zwyciężyli Hanna Borkowska i Maciej Ufnal, w klasach 5 Barbara Koczarga oraz Cezary Romanik, w klasach 6 Lena Machnowska i Szymon Witkowski, w klasach 7 Maja Rogalska i Maciej Miszczuk, zaś w ósmych Łucja Gozdowska i Kamil Koczarga. Warto zaznaczyć, że zawody spotkały się z dużym zainteresowaniem kibiców co pozytywnie wpłynęło na samych zawodników, którzy bili swoje dotychczasowe rekordy życiowe w teście. Debiut „beep testu” można uznać za bardzo udany, z pewnością doczeka się kolejnych edycji.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy świetnej formy.

Podziękowania składamy również Radzie Rodziców za ufundowanie pamiątkowych statuetek.

MS

7 marca 2022

PROJEKT EDUKACYJNY NA WF

2 lutego rozpoczęliśmy projekt edukacyjny „Nieznane gry i zabawy z całego świata w naszej szkole”. Udział w nim biorą uczennice klas 7A i 7J, zaś opiekę nad projektem sprawuje Michał Szybalski.

Projekt edukacyjny jest niezwykle ciekawą i twórczą metodą polegającą na opracowaniu przez uczniów tematu w czasie dłuższym niż godzina lekcyjna. Charakterystyczna dla projektu edukacyjnego jest duża samodzielność uczniów w realizacji założonego zadania. 

Uczennice zostały podzielone na 3 grupy odpowiadające kontynentom (A- Ameryka Północna, Środkowa Południowa; B- Europa i Australia z Oceanią; C – Azja z Afryką).

W grupach przygotowują 10 najciekawszych gier pochodzących z ich części świata. Podczas kolejnych spotkań dokonamy wyboru 18 najlepszych (po 6 z każdej grupy) i zostaną one przedstawione uczniom „dwójki”. Ci natomiast podczas głosowania wybiorą 3 ich zdaniem najlepsze. Co więcej zabawy te zostaną zaprezentowane szerszej publiczności i wdrożone do zajęć wychowania fizycznego. 

Nie wykluczamy przeprowadzenia gier i zabaw, które nie znajdą się w najlepszej trójce. Projekt bowiem ma dawać przede wszystkim wiele satysfakcji z poszukiwania, prezentacji wyników swojej pracy. Ma inspirować, jeszcze lepiej integrować zarówno uczniów jak i nauczycieli z uczniami oraz przekazywać dotąd niepoznaną wiedzę. Trzymamy kciuki, bo zapowiada się bardzo interesująco! 

Michał Szybalski

 

Przejdź do - WOŚP
31 stycznia 2022

WOŚP

Pomimo pięknego wczorajszego finału WOŚP gra nadal  pamiętajcie drodzy uczniowie zbieramy kroki jeszcze do 6 lutego.

Razem pójdźmy po milion dla WOŚP. Pomóżmy chorym dzieciakom !!!, pomóżmy sobie podejmując codzienną aktywność 

 

21 stycznia 2022

SP2 dla SMA- ków

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach wspiera Fundację SMA działającą na rzecz osób chorych na rdzeniowy zanik mięśni i ich rodzin. Jedną z form pomocy jest udział w akcji prowadzonej przez grupę na Facebook`u: Drużyna SMA. W celu aktywnego udziału w przedsięwzięciu, z inicjatywy nauczycieli Szkoły Podstawowej nr 2 w Ząbkach, została utworzona grupa na Facebook`u "SP2 dla SMA- ków "

Przejdź do -  Strona internetowa na Facebooku SP2 Ząbki Pomaga
24 stycznia 2022

Strona internetowa na Facebooku SP2 Ząbki Pomaga

W związku z tym, iż Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kochanowskiego w Ząbkach od lat aktywnie podejmuje działania charytatywno-społeczne, powołana do życia została strona na Facebooku: SP2 Ząbki Pomaga. 

Strona powstała w dobrej wierze i ma na celu skupianie i rozpowszechnianie informacji na temat akcji charytatywnych, wolontariatach oraz wszelkich działalności pomocowych i społecznych, mających na celu wspieranie osób potrzebujących, ale także organizacji i fundacji działających na ich rzecz lub w ich imieniu.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia wydarzeń i polubienia strony! https://www.facebook.com/SP2-Z%C4%85bki-Pomaga-108622335050061 

Regulamin strony na FB „SP2 Ząbki Pomaga”

26 stycznia 2022

SP 2 Ząbki - Pomaga - WOŚP

Dołączamy do akcji Fundacja Pho3nix Gra z WOŚP. 

Przejdź do - Sukcesy sportowe naszych uczniów.
26 października 2021

Sukcesy sportowe naszych uczniów.

Jesień w sporcie szkolnym upływa pod hasłem biegów przełajowych. Po naszych tradycyjnych Jesiennych Biegach Przełajowych przyszedł czas zmierzyć się z innymi szkołami w tej dyscyplinie.

Reprezentacja naszej szkoły wzięła udział w międzyszkolnych zawodach w sztafetowych biegach przełajowych w ramach Igrzysk Dzieci i Młodzieży Szkolnej.

Cztery drużyny, dwie w kategorii dzieci i dwie w kategorii młodzież rywalizowały w zawodach na szczeblu powiatowym, który był rozgrywany w parku miejskim w Zielonce.

Drużyny dziewcząt i chłopców w kategorii dzieci zaprezentowały się bardzo dobrze zajmując kolejno pierwsze i drugie miejsce uzyskując tym samym awans do zawodów międzypowiatowych.

Czytaj więcej o: Sukcesy sportowe naszych uczniów.
Przejdź do - Międzyklasowe biegi sztafetowe.
17 października 2021

Międzyklasowe biegi sztafetowe.

W dniach 11 i 13 października na boisku szkolnym byliśmy świadkami zmagań naszych uczniów w biegach sztafetowych w poziomach klas 4-8.

Ta forma aktywności fizycznej na świeżym powietrzu cieszy się corocznie dużym zainteresowaniem i towarzyszą jej ogromne emocje nie tylko uczestników ale i kibiców.

Tym razem nie było inaczej,

Klasy 4-6 w 10 osobowych składach (5 dziewczynek i 5 chłopców), musiały pokonać dystans 2 kilometrów, każdy zawodnik dystans 200 metrów.

Klasy 7-8 miały za zadanie wystawić 8 osobową drużynę (4 dziewczynki i 4 chłopców), gdzie każdy zawodnik pokonywał dystans 400 metrów czyli cała drużyna biegła 3 200 metrów.

Czytaj więcej o: Międzyklasowe biegi sztafetowe.